İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Buğra Kavuncu, Fatih Akşener hakkındaki iddialara yanıt verdi

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Buğra Kavuncu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in oğlu Fatih Akşener hakkındaki iddialarla ilgili açıklama yaptı. Kavuncu, Fatih Akşener’in, sadece 14 Mayıs seçimleri öncesi parti kampanyasının iletişim çalışmalarına gönüllü destek sağladığını belirterek; “Kampanyanın özellikle görsel iletişim süreci, partinin dinamiklerine daha hakim olmaları bakımından, kendileri de partili olan iç bir ekip tarafından yürütüldü. Fatih Akşener de bu süreçte, başka birçok gönüllümüz gibi tamamen gönüllü ve sadece dışarıdan bir bakış sağlamak amacıyla, kampanyadaki görsel iletişim çalışmalarına destek sağladı. Bunun haricinde, kendisiyle ilgili medyada yer alan bütün iddialar gerçek dışıdır” dedi.

İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve İstanbul Milletvekili Buğra Kavuncu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in oğlu Fatih Akşener hakkındaki iddialarla ilgili açıklama yaptı. İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Fatih Akşener’in parti içerisinde resmi bir görevi bulunmamasına rağmen etkili bir isim olduğunu ve partinin iç ilişkilerine müdahale ettiğini iddia etmişti.

Buğra Kavuncu, yaptığı açıklamada, Fatih Akşener’e yönelik iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Kavuncu, X (Twitter) hesabında paylaştığı açıklamada şunları kaydetti:

“Son günlerde gündeme gelen ve birtakım mihraklar tarafından çarpıtılıp, artık partimize zarar verme amacını da güttüğü anlaşılan iddialar nedeniyle bir açıklama yapmalıyım. 11 Ocak 2023 tarihinde, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener tarafından ‘Seçim Kampanyasından Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı’ olarak atandım. Yani 14 Mayıs 2023’te gerçekleşecek seçimlere yönelik, partimizin kampanya yönetimini gerçekleştirdim.

10 AYRI BİRİM OLUŞTURULDU. BEN DE BU 10 AYRI BİRİMİN KOORDİNASYONUNU YÜRÜTTÜM”

Ancak seçim kampanyaları hem çok geniş hem de uzmanlık gerektiren bir süreç olduğundan, Sayın Birol Aydemir’in sorumluluğunu üstlendiği ‘Veri Birimi’, Sayın Ümit Özlale’nin sorumluluğunu üstlendiği ve seçim beyannamemizle ilgilenen ‘Politika Birimi’ gibi içinde yöneticilerimizin, uzmanların ve profesyonellerin de olduğu 10 ayrı birim oluşturuldu. Ben de bu 10 ayrı birimin koordinasyonunu yürüttüm. Bütün birimler ve bunlara dair çalışmalar; tamamen şeffaf, katılımcı, açık ve karşılıklı koordinasyon çerçevesinde gerçekleştirildi.

KENDİSİYLE İLGİLİ MEDYADA YER ALAN BÜTÜN İDDİALAR GERÇEK DIŞIDIR”

Kampanyanın özellikle görsel iletişim süreci, partinin dinamiklerine daha hakim olmaları bakımından, kendileri de partili olan iç bir ekip tarafından yürütüldü. Fatih Akşener de bu süreçte, başka birçok gönüllümüz gibi tamamen gönüllü ve sadece dışarıdan bir bakış sağlamak amacıyla, kampanyadaki görsel iletişim çalışmalarına destek sağladı. Bunun haricinde, kendisiyle ilgili medyada yer alan bütün iddialar gerçek dışıdır.

HEPİMİZ BU SORUMLULUĞUN BİLİNCİNDE OLMALI, HÜR VE MÜSTAKİL BİR SİYASET DÜZENİ İÇİN VERDİĞİMİZ MÜCADELEYE ODAKLANMALIYIZ”

Bugün bu açıklamayı yapma gerekliliğini duymam, seçimden önce yer aldığım birçok canlı yayında seçim kampanyasına dair son derece net ve somut açıklamalar yapmama karşın birçok yanlış algının tekrar tekrar gündeme getirilmesidir. Hiç kimse ama hiç kimse, emekle ve alın teriyle kurulan bu partinin ve onun emekçilerinin varlığından daha kıymetli değildir ve asla olmayacaktır. Bize oy veren veya vermeyen, ülkemize dair haklı endişeleri bulunan vatandaşlarımıza karşı sorumluluğumuz var. Türkiye’nin sorunlarını göz ardı edip, çoğu vatandaşın umurunda olmayan gündemlerde boğulmak, kamuoyunu meşgul etmek milletimize saygısızlıktır. Hepimiz bu sorumluluğun bilincinde olmalı, hür ve müstakil bir siyaset düzeni için verdiğimiz mücadeleye odaklanmalıyız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir