Buket Aydın AK Parti’ye seslendi: Sizin seçmeniniz baskı görüyor

2019’daki yerel seçim sürecinde Kanal D’de çalışırken CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul, Ankara, Bursa, Adana ve Mersin’i kesinlikle kazanacağını söylemesi üzerine kahkaha atan Buket Aydın, AK Parti’ye seslenen bir video yayınladı.

Buket Aydın yayınladığı videoda sokak röportajları yaparken AK Parti’ye oy verecek olan seçmenin konuşamadığını ve psikolojik baskı altında kaldığını ileri sürdü. AK Parti’ye “Seçmeninizi ezdirmeyin” çağrısında bulunan Buket Aydın şu ifadeleri kullandı:

“Bizim ekip sokak röportajına gidiyor. AK Partili seçmenin üstünde çok büyük bir baskı var. AK Partili seçmen sokak röportajlarında konuşmak istemiyor. ‘Çekme beni’ diyor. ‘Tamam’ diyorlar ‘kamerayı kapattık’, ‘AKP’ye oy vereceğim’ diyor. Söylemek istemiyor çünkü çevresinden baskı görüyor. CHP’ye destek verenler maşallah. CHP’nin psikolojik üstünlüğü var. Ben buradan AK Parti’ye sesleniyorum; seçmeninizi ezdirmeyin. Seçmeniniz perişan olmuş, size oy verdiğini söyleyemeyecek duruma gelmiş. Sosyal medyada CHP’nin ekipleri daha mı çok çalışıyor ne yapıyor. Nerede bir Kılıçdaroğlu’na oy verecek olan var, mikrofonu bizimkilerin elinden alıyor. CHP’li de konuşsun. Derdim bu değil.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir